Genel

Alarm verildi! Şebeke suyu zehirlenmesi sebebiyle 100’den fazla kişi hastanelik oldu!

Gelen bir son dakika haberine göre İstanbul Esenyurt’ta çok sayıda vatandaşlar, şebeke suyundan zehirlenerek hastanelere akın etti. Başvuran tüm kişilerde yapılan inceleme sonucunda ishal, kusma, bulantı ve ateş şikayetleri görüldü. Genç, yaşlı ve çocuk olmak üzere toplam da 100’den fazla kişi hastanelere başvurdu. İddiaya göre Esenyurt’taki vatandaşların çeşme suyundan zehirlendiği iddia edildi.

Hastanede tetkikleri yapılan vatandaşlar yapılan tedavi sonrasında evlerine gönderildi. Ancak başka kişilerin de aynı sorunlu ile yeniden hastaneye başvurması üzerine, durumla ilgili içme suyundan şüphelenildi.

Bunun üzerine konu ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Yetkililer sulardan numune alarak, laboratuvarlarda incelemeye başladı. Bir hasta yakını, doktorun kendisine bir süre boyunca çeşme suyunu kullanmaması ve hazır içme sularını tercih etmesi gerektiğini ifade etti.

“TEDBİR AMAÇLI HAZIR SU İÇİN”

Rahatsızlanan çocuklardan birinin yakını olan Hamza Barlıt ise, konuyla ilgili, “Çocuğu mide bulantısından dolayı getirdik. Doktorlar içerde içme suyuna lağım suyunun karıştığını söylediler. Ondan dolayı birkaç gündür böyle şikayetler varmış. İçme suyu içmeyin dışarıdan hazır su için dediler. Serum bağladılar bekliyoruz. Yukarıda da çocuk müşahade dolu hepsi. Hepsi serum bağlı hepsi de bu şikayetten dolayı gelmiş. Hepsi çocuk bir kaç tane de yetişkin var. Acildeki doktor söyledi bize böyle bir salgın varmış. Su temizlenmiş dedi ama hala devam ediyormuş, siz tedbir amaçlı hazır su için dedi” şeklinde konuştu.

BÜTÜN ÇOCUKLAR AYNI ŞİKAYETLE HASTANEYE BAŞVURDU

Çocuğu rahatsızlanan Murat Yağcı ise, bütün çocukların aynı şikayet ile geldiğini, “Kendi çocuğumu getirdim. Aşırı ishal oldu o şikayetle getirdik. Her hangi bir şey de vermedik. Su gibi akıyor çocukta. Sabah 10-11 civarı başladı. Bir şey de söylemediler. Farklı bir şey yemedi sadece mama veriyoruz çocuğa. İSKİ suyu çeşme suyu kullanıyoruz. Bize sudan dolayı zehirlenmeyle ilgili bilgi gelmedi. Şimdi bakıyorum bütün çocuklar aynı şikayetle geliyor. Bizim de şüphemiz odur hadi benim çocuğum gıda zehirlenmesi oldu. Buradaki çocukların hepsi mi gıda zehirlenmesi aynı gıdayı mı yediler. Biz ondan şüpheleniyoruz” şeklinde açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir