Eğitim

Bakan Selçuk’tan okullarla ilgili son dakika açıklaması! Yüz yüze eğitim..

Milyonlarca öğrenci ve veli, okullarla ilgili açıklamaları yakından takip ediyor. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında telafi eğitimi, karne ve okulların açılması ile ilgili detayları aktardı. İşte detaylar..

Bakan Selçuk, gazetecilerin kendisine yönelttiği ve merak edilen soruları cevaplandırdı. Telafi eğitimin Haziran ayında başlamasının planlandığını, okulların ise Eylül ayında açılabileceğini söyleyen Bakanın açıklamaları haberimizde..

TELAFİ EĞİTİM

Salgında eğitimlerine online olarak devam eden öğrenciler için, telafi eğitimin olacağını geçtiğimiz günlerde duyuran Bakan Selçuk, bu eğitimin, Haziran ayında başlayacağını ve yüz yüze olmasını istediklerini, “Biz telafi eğitiminin haziran ayı başında başlamasını ve yüz yüze olmasını istiyoruz. Çünkü burada çocukların akademik eğitimlerinin telafisinden çok, onların psikolojik ve fiziksel telafileri bizim için önemli. Akranlarıyla oynamayan, evlere kapanan çocukları özgüvenleri açısından ruhsal olarak geliştirmeliyiz. Bu da yüz yüze olur” şeklinde ifade etti.

EYLÜL AYINDA AÇMAYI PLANLIYORUZ

Okulların yeni dönem için ne zaman açılacağını merak edenler için ise tarihi Eylül olarak düşündüklerini söyleyen Bakan Selçuk, “İklim koşulları açısından okulların ağustos ayında açılması bize göre doğru değil. O nedenle okulları sonbaharda (eylül gibi) açmayı planlıyoruz” dedi.

KARNELER 3 TEMMUZ’DA VERİLECEK

Karneler için ise tarihin 3 Temmuz olduğu ifade edildi. Buna göre öğrenciler 2020 – 2021 öğretim yılı ikinci dönem karnelerini 3 Temmuz tarihinde alabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir