Genel

O ilimizde görüldü! Boyu 20 santimetre! Etle besleniyor..

Batman’ın Gerçüş ilçesinde herkesi tedirgin eden bir olay yaşandı. Bir tarlada etçil çekirge görüldü. Etçil çekirgenin boyunun 20 santimetre olduğu ve sadece et ile beslendiği açıklandı. Detaylar haberimizde..

Etçil çekirge, Batman’ın Gerçüş ilçesinde bir tarlada görüldü. İlçede çiftçilik yapan Hasan Bıçakçı, mercimek hasadı yaparken, yaklaşık olarak 20 santimetre uzunluğunda etçil çekirge buldu. Son 2 yıldır bu tür çekirgeler gördüğünü ifade eden Bıçakçı, gördüğü canlının ilk olarak yengeç olduğunu sandığını ifade etti.

Bıçakçı, yapmış olduğu açıklamasında, “Otların arasında bir şeyin yürüdüğünü fark ettim. Başta yengeç sandım, yaklaştığımda dev bir çekirge olduğunu gördüm” dedi.

Aynı zamanda açıklama yapan İlçe Tarım ve Orman Müdür Metin Kaplan ise, boyunun 20 santimetreye kadar ulaşabilen bu türün geceleri avlanan çekirgelerden olduğunu ifade etti.

Kaplan, açıklamasında arpa ve mercimek hasadından sonra çekirgelerin yoğun bir şekilde görüldüğünü ifade ederek, “Ekinlerin biçilmesiyle yiyecek bulamayan çekirgeler yerleşim noktalarına geliyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir