Gündem

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’dan şaşırtan açıklama! “Aylardır uyardık, tüm ülkeye yayıldı!”

Koronavirüs dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de can almaya ve vaka sayılarını yükseltmeye devam ederken, Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ceyhan tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Dün Sağlık Bakanlığı tarafından karantina sürelerinin 10 günden 14 güne çıkartıldığına dair bir açıklama gelmişti. Ceyhan, bu düzenleme ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Twitter üzerinden konu ile ilgili yeni kararı değerlendiren Ceyhan, aylardır uyarılarda bulunduklarını ancak gecikmenin mutasyon virüsün daha da yayılmasına neden olduğunu ifade etti.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN GÜNCELLEME

Sağlık Bakanlığı tarafından dün, Temaslı Takip Rehberi için bir güncelleme yapıldı. Yapılan güncelleme sonucunda yakın temaslı olan kişilerin karantina süresi 10 günden 14 güne çıkartıldı. Aynı zamanda kişiler aşı olmuş olsa bile, temaslı olmaları durumunda aynı karantina uygulamasına tabi olacaklarını belirtti.

“AYLARDIR KARANTİNA SÜRESİNİ 14 GÜNE ÇIKARMALIYIZ DİYORUZ”

Prof. Dr. Ceyhan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Aylardır “mutant virüs daha uzun süre bulaşıyor”, karantina süresini 14 güne çıkarmalıyız” diyoruz. Gecikmek mutant virüsün tüm ülkeye yayılmasına neden oldu. Bari aylardır söylediğimiz diğer değişikliği gecikmeden yapalım, güvenli mesafeyi rehberlerde 2 metreye çıkaralım”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir