Genel

Resmen duyuruldu! KKTC’ ye karantinasız ziyaretler 4 Haziran itibarıyla başlıyor!

Tüm dünyayı her yönde etkileyen koronavirüs salgınına ilişkin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada 4 Haziran 2021 tarihinden itibaren çift aşılı olan vatandaşların PCR testi yaptırarak, karantinasız bir şekilde ülkeye giriş yapabilecekleri duyuruldu.

Açıklama KKTC Başbakanı Ersan Saner tarafından yapıldı. Buna göre 4 Haziran 2021 tarihinden itibaren koronavirüs salgınına ilişkin çift doz aşı yaptıran kişilerin ülkeye karantinasız bir şekilde girebileceklerini belirtti.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Saner, 31 Mayıs – 7 Haziran tarihleri arasında uygulanacak yeni Bakanlar Kurulu karalarına ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre 23.30 – 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Kıbrıs Rum kesiminden KKTC’ye girişlerde son 7 gün içerisinde yapılmış koronavirüs negatif testi istenecek.

ÇİFT AŞI OLANLAR DİKKAT

Saner, açıklamasının devamında turizmin önemli kısmını oluşturacak olan çift aşılı kişilerin ülkeye karantinasız olarak girişlerine ilişkin çalışmaların tamamlandığını ve bu uygulamanın 4 Haziran tarihinde başlayacağını ifade etti.

Koronavirüs çift doz aşı yaptıran kişiler gelmeden 72 saat önce yapılan PCR ve aşı belgeleri ile ülkeye giriş yapabilecekleri, test sonuçlarının negatif olması durumunda ülkeye karantinasız olarak girişlerine izin verileceği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir