Gündem

Kritik kabine toplantısı öncesinde dikkat çeken 21.00 açıklaması!

Tüm Türkiye bugün düzenlenecek olan Kabine Toplantısı’na kilitlenmiş durumda. Kısıtlamaların biraz daha gevşetilmesi ve 1 Haziran itibariyle normalleşme adımlarının atılması bekleniyor. Toplantı öncesinde restoran ve kafelerin çalışma saatleri ile ilgili önemli bir açıklama  geldi.

Normalleşme adımları 17 Mayıs – 1 Haziran arasında uygulanan kademeli normalleşme adımlarının sona ermesi ile birlikte başlayacak. Ancak vatandaşlar 1 Haziran itibariyle normalleşme adımlarının hangilerinin olacağını merak etmeye başladı. Hangi adımların atılacağı bugün cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak olan Kabine Toplantısı sonrasında belli olacak.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI KALKACAK MI?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının saat 23.00 – 24.00 ve 05.00 arasına çekilmesi bekleniyor. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ise vaka sayılarının düşmesi ile birlikte gevşetilmesi bekleniyor.

SAAT UYARISI DİKKAT ÇEKTİ

Kritik toplantıdan önce restoran ve kafelerin saatleri ile ilgili çok önemli bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada kafe ve restoran çalışma saatlerinin saat 20.00 ya da 21.00’e çekilmesi durumunda sektörün ağır darbe alacağını ifade eden Ahmet Hakan, “Sektör, bu sefer gerçekten batacak” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir