Eğitim

Kabine öncesinde okullarla ilgili “Kesin bir bilgi vereyim” diyerek duyurdu!

Tüm Türkiye, bugün düzenlenecek olan Kabine Toplantısını merakla bekliyor. cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan toplantı sonrasında alınan kararları kamuoyu ile paylaşılacak. Toplantıda özellikle eğitim ile ilgili hangi kararların çıkacağı merak konusu oldu.

1 Haziran tarihinde başlayacak olan yeni normalleşme adımlarının atılması için geri sayım başladı. Kabine Toplantısı öncesinde okullarla ilgili çok önemli bir önerinin gündemde geleceğinin iddia edildi.

Türkiye, kontrollü normalleşme adı altında son günlerini taşıyor. 1 Haziran’dan sonra normalleşme adımlarının ele alınacağının duyurulmasından sonra gözler kabine toplantısına çevrildi. Bugün saat 15.00’de düzenlenecek olan toplantı sonrasında kararlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.

İLKOKULLAR AÇILACAK MI?

Konu ile ilgili gazeteci Nagehan Alçı, “Kesin bir bilgi vereyim” diyerek, ilkokulların tam zamanlı olarak açılması için Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a kabine toplantısı öncesinde öneride bulunacağını iddia etti.

Alçı, “Kabinenin tüm üyelerine yalvarıyorum” diyerek, bu durumun çocuklar ve geleceğimiz için son şans olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir