Genel

Kimliğini yenilemeyenler için son uyarı yapıldı! Tarih verildi..

Türkiye’de, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) bölgesine seyahat edecek olan vatandaşlar, 30 Haziran tarihinden itibaren eski kimlikleri ile seyahat edemeyecek. Konu ile ilgili açıklama Pegasus Havayolları tarafından yapıldı.

Pegasus Havayolları yapmış olduğu açıklamasında KKTC’ye gidecek olan vatanların 30 Haziran tarihinden itibaren kimliklerini değiştirmemeleri durumunda, eski tip nüfus cüzdanları ile çıkış işlemlerinin yapılamayacağını açıkladı.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPTI

Pegasus, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında seyahatlere ilişkin, “Vatandaşlarımız, artık Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) standartlarına uygun yeni tip kimlik kartlarıyla çıkış işlemlerini gerçekleştirebilecek” paylaşımını yaptı.

DAHA ÖNCE EGM’DE AÇIKLAMIŞTI

Daha önce EGM’den de konu ile ilgili açıklama yapılmıştı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanılmıştıı:

“Hudut kapılarımızdan ülkemize giriş ve çıkış işlemlerinde yapılan incelemelerde, eski tip nüfus cüzdanları ile geçişlerin devam etmesinin büyük bir güvenlik zafiyeti oluşturduğu, başta terör örgütleri olmak üzere birçok suç örgütü üyelerinin söz konusu nüfus cüzdanlarında sahtecilik yapmak suretiyle yurt dışına çıkış yapmaya çalıştıkları tespit edilmiştir. Bu itibarla, 30 Haziran 2021 tarihi itibarıyla KKTC’ye çıkış yapacak Türk vatandaşlarının eski tip nüfus cüzdanları ile ülkemizden çıkış işlemlerinin sonlandırılacaktır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir