Genel

Trafiği rahatlatacak önemli bir gelişme yaşandı! 1 Haziran tarihinden itibaren değişti!

Gelen bir son dakika haberine göre tır ve kamyon sürücülerini yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. UKOME’nin almış olduğu kararla birlikte transit araçlar için 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren TEM Otoyolu ve çeşitli noktalara girişte sınırlama getirildi. Detaylar haberimizde

İstanbul’un bitmek bilmez trafiğini rahatlatmak adına yeni bir adım atıldı. 1 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacak yeni kararla birlikte transit araçların bazı noktalardan geçişine sınırlama getirildi.

DETAYLAR AKTARILDI

Konu ile ilgili yeni karar için merak edilen detaylar aktarıldı. Uygulama İstanbul’dan geçiş yapan tır ve kamyon sürücüleri için geçerli olacak. Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü yeni bir karara imza atarak detayları aktardı.

TEM Otoyolu’nda kamyon ve tırlar artık 1 Haziran tarihinden itibaren geçiş yapamayacak. Aynı zamanda D-100, TEM ve bağlantı yollarına da yasak getirildiği ifade edildi. Bu durumda bu araçlar sadece Kuzey Marmara Otoyolu’nu kullanabilecek.

Kurala uymayarak belirtilen yollardan geçen transit araçlar için ceza uygulanacak. Karar, İstanbul’un çekilmez trafiğini rahatlatmak amacıyla alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir