Eğitim

Son dakika Bakan Selçuk yüz yüze eğitimle ilgili takvimi açıkladı!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yüz yüze eğitime ilişkin çok önemli bir açıklama yapıldı. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında okullardaki yüz yüze eğitimin durumunu açıklayarak, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının 2 Temmuz Cuma günü sona ereceğini duyurdu.

Bakan Selçuk tarafından az önce Twitter üzerinden açıklama paylaşıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilkokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitme 1 Haziran Salı günüden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır.

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Öneme Kontrol Kılavuzu”ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

2020 – 2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir