Genel

Kamuda işçi olarak çalışmak isteyenlere müjde! Büyük değişiklik yapıldı!

Gelen bir son dakika haberine göre kamuda yeni bir dönem başlıyor. Kamuya işçi olarak girişler için uygulanan sınav şartı kaldırıldı. Konu ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi alınmasına ilişkin değişiklik, bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte detaylar..

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre temizlik hizmetler, güvenlik koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak olan personeller sınava tabi tutulmadan doğrudan noter huzurunda kura ile belirlenebilecek.

Kamuya işçi alımına ilişkin değişiklik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip r imzası ile Resmi Gazete’de yayımlandı.

SINAVSIZ GİRİŞ

Değişen yönetmelikte şu ifadeleri kullanıldı:

Yönetmeliğe eklenen geçici 9’uncu maddede 2021 ve 2022 yılları içerisinde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere temizlik hizmetleri, güvenlik ve koruma hizmetleri ile bakım ve onarım hizmetleri için alınacak işçiler, sınava tabi tutulmaksızın doğrudan noter kurasıyla belirlenebilecek.

Buna göre, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve asıl sayının dört katı kadar da yedek aday doğrudan kurayla belirlenecek. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yapılacak değerlendirme neticesinde, asıl adaylardan gerekli şartlan taşımayanların yerine sırası ile aranan şartlan haiz yedek adaylar işe alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir