Eğitim

Bakan Ziya Selçuk’tan okullarla ilgili yeni açıklama geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından okullarla ilgili çok önemli bir açıklama yapıldı. Karnelerin 18 Haziran tarihinden itibaren öğrencilerin erişimine açılacağı ve yaz döneminden itibaren 1,5 yıl sürecek olan ulusal destekleme sürecine girileceğini duyurdu. Detaylar haberimizde..

Türkiye bir süredir mücadele ettiği koronavirüs salgınına ilişkin yeni kararlar almaya devam ediyor. Son olarak düzenlene kabine toplantısı sonrasında açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaz ayı boyunca telafi eğitiminin yapılacağını duyurmuştu. İsteğe bağlı olan bu sürecin 1,5 yıl süreceği açıkladı.

PLANLAR 18 HAZİRAN 2 TEMMUZ ARALIĞINDA HAZIRLANMAYA BAŞLANACAK

Karnelerin 18 Haziran tarihinden itibaren öğrencilere ulaştırılacağını söyleyen Bakan Selçuk, “Yaz dönemiyle birlikte bakanlığımız 1.5 yıl sürecek olan ulusal destekleme sürecine de girmiş bulunuyor. Bu program kapsamında yapılacak olan çalışmalardan kısaca bahsetmek isterim. Her okulumuz öncelikli ve kritik kazanımları dikkate alarak kendi okullarındaki öğrenci gruplarının ihtiyaçlarını belirleyecek. Okullar böylece bir telafi planı da oluşturmuş olacak. 18 Haziran 2 Temmuz aralığında okullar çalışmalarını bu planlar doğrultusunda hazırlamaya başlayacaklar. Okulların fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler için okullar açık tutulacak. Yaz boyu öğrencilerimizi okullarda ağırlayacağız. Öğretmenlerimiz de isterlerse ön görülen program kapsamında görev alabilecekler” ifadesini kullandı.

AYRI AYRI PROGRAMLAR UYGULANACAK

Bakan açıklamasının devamında birinci ve ikinci sınıf öğrenciler için okuma yazma taraması, üçüncü ve dördüncü sınıflar için yetiştirme programının uygulanacağını duyurdu.

Orta okul öğrencileri için yeterliliklerin uluslararası kriterlere göre değerlendirileceğini ifade eden Bakan, liseler için özel programlar uygulanacağını söyledi.

Son olarak sözlerine devam eden Bakan Selçuk, “Ben şimdiden görev alan destek veren katılım sağlayan herkese ülkemin çocukları ve geleceği adına yürekten teşekkür ediyorum. Bizim için uzun sayılacak bir aranın ardından bugünden itibaren okullarımızda ilk ders zilini çalmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir