İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

İŞKUR Haziran ayı yeni iş ilanları yayımlandı! KPSS’li KPSS’siz kadın erkek 71 bin 760 çalışan alınacak!

İş arayan vatandaşların ortak adresi olan Türkiye İŞ Kurumu (İŞKUR9 her gün yeni iş ilanları ile iş arayanların karşısına çıkıyor. Haftanın üçüncü günü için yayımlanan yeni ilanlarla birlikte KPSS’li KPSS’siz kadın erkek toplam da 71 bin personel alınacağı duyuruldu. İŞKUR Açık İş İlanları üzerinden yayımlanan güncel iş ilanları hangi mesleklerden alım yapıyor? İŞKUR iş başvuruları nasıl yapılır? Detaylar ve 2 Haziran İŞKUR iş ilanları haberimizde

İŞKUR Haziran ayı yeni iş ilanlarını yayımladı. Yayımlanan yeni personel alım ilanlarına göre KPSS’li KPSS’siz kadın erkek 71 bin 760 çalışan alınacağı duyuruldu. Türkiye’nin çeşitli illeri için yapılacak olan alımlarda hangi mesleklerden alım yapılacağı merak konusu oldu.

İŞKUR PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

HANGİ MESLEKLERDEN ALIM YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden yapılacak olan personel alımında en çok hangi mesleklerden alım yapılacağı merak konusu oldu. İŞKUR üzerinden yeni iş ilanlarına başvurmak isteyenler için en çok alım yapan 10 meslek şu şekilde sıralandı: (Linke tıklayarak, alım yapan tüm meslekleri görebilirsiniz)

İLANLARI İNCELEMEK VE BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYIN

Beden İşçisi (Genel) 15586
Turizm Ve Otelcilik Elemanı 1973
Garson (Servis Elemanı) 1668
Makineci (Dikiş) 1504
Satış Danışmanı / Uzmanı 1405
Temizlik Görevlisi 1354
Gazaltı (Mıg-Mag) Kaynakçısı 1296
Motosikletli Kurye 1186
Konfeksiyon İşçisi 1085
Ön Muhasebeci 1001

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir