Ekonomi

Bakanlık açıkladı! 3 bin TL pandemi yardımı geliyor! Tek seferlik ödeme yapılacak!

Koronavirüs salgını her sektörü olumsuz olarak etkilemeye devam ediyor. Bakanlık konu ile ilgli harekete geçerek, bu dönemde etkilenen vatandaşlara destek veriyor. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı yaptığı açıklamasında müzik emekçilerine haziran ayı içerisinde tek seferlik 3 bin TL ödeme yapacağını duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Müzik Susmanı sloganı ile müzik emekçilerine tek seferlik 3 bin TL destek verileceği açıklandı. Yapılan açıklama ile birlikte Haziran ayında yapılan 3 bin TL’lik tek seferlik ödeme ile toplam destek miktarının 250 milyon TL’ye ulaşılacağı ifade edildi.

TEK SEFERLİK ÖDEME

Kültür ve Turizm Bakanlığı, müzik emekçilerine tek seferlik 3 bin TL ödeme yapıyor. Pandemide işlerin durgun olduğundan ve yasakların kendileri için kaldırılmadığını ifade eden emekçiler için haziran ayı içerisinde ödeme yapılacağı ifade edildi.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Bakanlık, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, “Müzik emekçilerimiz için ‘Müzik Susmasın’ sloganıyla başlattığımız proje desteği Haziran ayında tek seferde 3 bin TL ödemeyle devam ediyor. Toplam destek miktarını yaklaşık 250 milyon TL’ye ulaştırmış olacağız” ifa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir