Ekonomi

Bakanlıktan yeni destek açıklaması! Kaydı olanlar faydalanacak!

Gelen bir son dakika haberine göre Kültür ve Turizm Bakanlığından yeni deste açıklaması geldi. Bakanlık, yaptığı açıklamasında pandemi döneminde tiyatrolara turne desteğinin sağlanacağını duyurdu. İşte detaylar..

Devlet pandemi döneminde pek çok vatandaşına destek vermeye devam ediyor. Verilen yeni desteklerden biri de tiyatrolar için oluyor. Bakanlık, özel tiyatrolara destek verileceğini açıklandı.

 

dESTEK TUTARI 25 MİLYON KİRAYI BULACAK

Konu ile ilgili bakanlık yazılı bir açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlığımızca küresel salgın sürecinde başlatılan “Tiyatrolarımız DT Sahnesinde” projesinin devamı niteliğinde bir uygulama olan “Özel Tiyatrolar Yaz Turnesinde” prosesiyle özel tiyatrolara 1 Temmuz – 30 Eylül arasında Devlet Tiyatroları’nın sahnelerinde turne yapabilme imkanı sunulacak. Bakanlığa kayıtlı 415 özel tiyatronun yararlanabileceği proje kapsamında destek tutarı 25 milyon lirayı bulacak” ifadesi kullanıldı.

3 BİN TL DE VERİLECEK

Aynı zamanda Bakanlık, önceki gün yaptığı açıklamasında müzik emekçilerine haziran ayı içerisinde tek seferlik 3 bin TL destek verileceğini duyurmuştu. Müzik Susmasın sloganı ile müzik emekçilerine 3 bin TL destek verilecek. Bakanlık, Twitter üzerinden şu açıklamayı yapmıştı:

“Müzik emekçilerimiz için ‘Müzik Susmasın’ sloganıyla başlattığımız proje desteği haziran ayında tek seferde 3 bin TL ödemeyle devam ediyor. Toplam destek miktarını yaklaşık 250 milyon TL’ye ulaştırmış olacağız”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir