Genel

Yeni koronavirüs tedbirleri değişti! Marketlerin çalışma saatleri yeniden değişti! ŞOK, BİM ve A101 çalışma saatleri..

Koronavirüs salgını kapsamında 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme tedbirleri uygulanmaya başlandı. Bununla birlikte sokağa çıkma yasağı saatleri değişirken, marketlerin de çalışma saatleri değişti. Peki, ŞOK, BİM ve A101 çalışma saatleri ne oldu? İşte detaylar..

A101, BİM ve ŞOK marketler çalışma saatleri vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığının göndermiş olduğu Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi kapsamında 1 Haziran itibariyle normalleşme adımları atılmaya başlandı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SAATLERİ DEĞİŞTİ

Sokağa çıkma yasağı saatlerinde değişiklik yapıldı. Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri saat 22.00 – 05.00 arasında uygulanacak. Cumartesi günü için de bu saat geçerli olurken, Pazar günü tüm Türkiye’de tam gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

MARKETLERİN AÇILIŞ KAPANIŞ SAATLERİ

İçişleri Bakanlığı 1 Haziran tarihli genelgesi ile birlikte marketlerin çalışma saatleri de belli oldu. Genelge kapsamında A101, BİM, ŞOK ve Migros gibi zincir marketler hafta için saat 07.00 – 21.00 arasında hizmet verebilecek.

Buna göre Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri marketler saat 07.00 – 21.00 arasında hizmet verecek olurken, Pazar günü tam kapanma döneminde saat 10.00 – 17.00 arasında çalışacak.

Online market ve yemek siparişi veren firmalar belirtilen saatler dışında hafta içi ve hafta sonu her gün 07.00 – 24.00 saatleri arasında hizmet verebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir