Eğitim

Bakan Selçuk’tan yüz yüze eğitimle ilgili son dakika açıklaması! Okullar ne zaman açılacak?

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yüz yüze eğitim ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Okulların yeni dönem açılacağı tarih hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, bugüne kadar 813 bin öğretmenin aşılandığını ifade etti.

Bakan Ziya Selçuk, okulların eylül ayı başında açılmasını hedeflediklerini ifade ederek, “Okulların eylül başında açılmasını istiyoruz. Niyetimiz her zaman açmaktan yana ama riski gördüğümüzde de kapatırız” dedi. İşte detaylar..

RİSKİ GÖRDÜĞÜMÜZDE DE KAPATIRIZ

Okulları her zaman açma konusunda niyetli olduklarını ancak, risk gördüklerinde öğretmenleri ve çocukları riske atmadan okulları kapatabileceklerini, “Okulların eylül başında açılmasını istiyoruz. Niyetimiz her zaman açmaktan yana ama riski gördüğümüzde de kapatırız. Öğretmenimizi, çocuklarımızı riske sokacaksak bunun adı eğitim olmaz, risk olur” şeklinde ifade etti.

YAŞ SINIRINA BAKILMADAN AŞILANACAKLAR

Bakan aynı zamanda bugüne kadar 813 bin öğretmenin daha aşılandığını söyledi. Aynı zamanda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yapmış olduğu açıklamasında 7 Haziran Pazartesi olmak üzere yaş sınırına bakılmadan bütün öğretmenlerin aşı olabileceğini şu sözlerle ifade etmişti:

“Önümüzdeki hafta aşılama programımız için yeni bir dönem daha başlıyor. 7 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaş sınırı olmaksızın tüm öğretmenlerimiz aşı olabilecekler. Aşı ile bağışıklık kazanacak ve salgını gündemimizden çıkaracağız. Bu güce güvenin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir