İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Ticaret Bakanlığı 250 büro memuru alımı sona eriyor! Başvuru için tıklayın!

Ticaret Bakanlığı KPSS puan şartı ile 250 büro memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Yapılacak olan personel alımına ilişkin başvurular bu gece saat 23.59’da sona eriyor. Bakanlık 250 büro memuru alımı için detaylar ve başvuru şartları haberimize eklendi.

Ticaret Bakanlığı KPSS 2021/6 ile 250 büro memuru alımı yapacağı açıkladı. ÖSYM’nin resmi web sayfası üzerinden tercihlerin alınacağı duyuruldu. Peki, Ticaret Bakanlığı 250 memur alım başvuru şartları neler? İşte detaylar..

BAŞVURU ÜCRETİ VAR

Tercihte bulunmak isteyen adaylar için başvuru ücretinin 25 TL olduğu ve başvuruların elektronik ortamda yapılacağı ifade edildi.

TİCARET BAKANLIĞI BÜRO MEMURU BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Ticaret Bakanlığı 250 büro memuru başvuru şartları şu şekilde:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1 (*), 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki,

6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki, şartları taşımaları gerekmektedir.

Ticaret Bakanlığına yerleştirilen adaylar hakkında, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri doğrultusunda Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması yaptırılacaktır.

Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

TİCARET BAKANLIĞI KPSS 2021/6 ÖZEL ŞARTLAR

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu kılavuzda yer alan pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlarla birlikte unvan itibariyle aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonlarla ilgili aşağıdaki bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların;

Sağlık bakımından büro personeli olarak çalışmasına engel hali bulunmaması,

KPSS’ye girmiş ve 2020-KPSS sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP-3, ön lisans mezunları için KPSSP-93 puanı almış olması,

Sözleşmeli olarak istihdam edilecek büro personeli pozisyonunun karşısında yer alan bölümlerden mezun olması gerekmektedir

Resmi duyuru, kontenjan dağılımı ve nitelik kodları aşağıdaki gibi oldu:

Ticaret Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/6 Tercih Kılavuzuna saat 13.00’ten itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 27 Mayıs – 03 Haziran 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 03 Haziran 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/6 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır.

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir