Genel

GSS ile ilgili yeni karar! Yürürlükten kaldırıldı!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında çok önemli bir karar yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurulu harekete geçerek, Genel Sağlık Sigortası ile ilgili yeni kararı duyurdu. Buna göre SGK, Genel Sağlık Sigortasının Alternatif Geri Ödeme Yönetmeliğinin 9 uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde bulunan “Firma yetkilisi için imza sirküleri” ibaresi yürürlükten kaldırıldı.

SGK tarafından Genel Sağlık Sigortası ile ilgili karar Resmi Gazete’de yayımlanarak, yürürlüğe girdiği duyuruldu. Açıklanan karara göre detaylar şu şekilde..

Konu ile ilgili karar Resmi Gazete’nin 29620 sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı. yayımlanan karara göre Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Alternatif Geri Ödeme Yönetmeliğinin 7 nci maddesinin birinci fıkrasının (ğ) bendinde bulunan “Ekinde bulunması zorunlu firma yetkilisi imza sirküleri ve teminat mektubu” kısmı, “Ekindeki teminat mektubu olarak değiştirilerek yayımlandı.

Aynı zamanda aynı yönetmeliğin 9’uncu maddesinin birinci fıkrasında bulunan “Firma yetkilisi için imza sirküleri” ibaresi de tamamen yürürlükten kaldırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir