Ekonomi

Nakit ihtiyacı olanlara müjde! Yapı Kredi Bankası 6 ay geri ödemesiz 18 ay vadeli kredi veriyor!

Nakit ihtiyacı olanlar için Yapı Kredi Bankası’ndan müjde geldi. Banka yaptığı açıklamasında firmaların nakit ihtiyaçlarına göre 6 ay geri ödemesiz 18 ay vadeli kredi başvurularının devam ettiğini duyurdu. Konu ile ilgili bankanın açıklaması ve detaylar haberimizde..

Banka sunduğu 200 bin TL’ye kadar olan kredi kampanyasında ilk 6 ay geri ödemesiz dönem olduğu sonraki 12 ay boyunca da eşit taksit olacağı ve ödemelerin 18 ay taksitte tamamlanacağı açıklandı. Yapı Kredi Bankası kredi başvuru yapmak isteyenler için başvuruların şubelerden yapılacağının da altını çizdi.

200 BİN TL’YE VARAN KREDİ VERİLECEK

Yapı Kredi Bankası konu ile ilgili yaptığı açıklamasında yeni kredi paketi hakkında, “KOBİ’lere nefes aldıran kredi! TOBB iş birliği ve Kredi Garanti Fonu teminatıyla firmanızın nakit ihtiyaçlarına özel 200.000 TL’ye varan tutarlarda, 6 ay ödemesiz dönemli, 18 ay vadeli kredi imkanı için sizleri şubelerimize bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Banka yaptığı bilgilendirmesinin devamında ise kredi kampanyası hakkında şunları söyledi:

“Program kapsamında 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre minimum 25% kayıp yaşayan, 2020 cirosu 10 mio TL ve altı olan KOBİ’ler* için ciro kriterlerine bağlı olarak 200.000 TL’ye varan destek sağlanacaktır. İlgili KOBİ’lerin; TOBB’a bağlı Ticaret Odası, Sanayi  Odası, Deniz Ticaret Odası, Ticaret Borsası üyeleri** olması gerekmektedir.

2020 cirosu 1 milyon TL’ye kadar olanlar 50.000 TL, 2020 cirosu 1-10 milyon TL arası olanlar ise 200.000 TL kullanabileceklerdir.

Kredinin maksimum 20%’lik kısmı serbest kullanıma konu edilebilecekken kalan minimum 80%’lik kısmı ise işletme finansmanı ihtiyacına yönelik yapılan harcamaları gösterir belge ile maaş/kira/düzenli ödemeler gibi giderler için ödemeleri için kullanılacaktır. Projede nakit krediye ek olarak fatura beklenmeksizin KGF teminatlı Business Kart kullandırımı da yapılabilecektir.

Kredi faiz oranı yıllık 17,5% olarak belirlenmiş olup, KGF teminatı ile kullandırım yapılacaktır.

Kredi vadesi ilk 6 ay anapara ve faiz ödemesi olmayacak, kalan 12 ayda aylık eşit taksitli ödeme yapılacak şekilde 18 ay olarak planlanmıştır.

Detaylı bilgi için en yakın şubemize başvurabilirsiniz.

*1 Ocak 2019 sonrası kurulan firmalar için ciro kaybı kriterine bakılmayacaktır.

**Oda ve Borsa üyesi olsalar dahi, TKK,ESKKK, Döviz Büfeleri, Faktoring Şirketleri, Kuyum ticareti ve kıymetli maden işletmecilerine kullandırım yapılamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir