İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Türkiye geneli 10 binden fazla vasıflı vasıfsız işçi alımı yapılıyor! İlanlar güncellendi!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni personel alım ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlara göre Türkiye geneli 10 binden fazla vasıflı vasıfsız işçi alımı yapılacağı duyuruldu. İlanların güncellendiği ifade edilirken, başvuruların online İŞKUR resmi web sayfası üzerinden yapılacağı ifade edildi. İŞKUR işçi alımı için detaylar haberimizde..

İş arayan vatandaşlar her gün İŞKUR’un iş ilanları sayfasını inceliyor. Türkiye geneli pek çok meslek için ilanların toparlandığı sayfada son olarak 10 binden fazla vasıflı vasıfsız işçi alımı yapılacağı ifade edildi. KPSS şartının olmadığı işçi alımı hem özel hem de kamu için yapılıyor. Aşağıdaki ilan üzerinden güncel işçi alım ilanları 2021 sayfasını görüntüleyebilirsiniz.

İŞKUR İŞ İLANI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İŞKUR üzerinden iş başvurusunda bulunmak isteyenlerin belirtilen genel ve özel şartları taşıması ve daha sonra başvuruda bulunması gerekiyor. Genle başvuru şartları tüm ilanlar için aynı olmaktadır. Özel şartlara ise aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz. İşte genel başvuru şartları:

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvuruda bulunmak isteyenler İŞKUR’a üye olduktan sonra belirtilen link üzerinden ikametlerinin olduğu bölgelerdeki işçi alım ilanlarına başvuruda bulunabilir.

TÜRKİYE GENELİ İŞÇİ ALIM İLANLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir