EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 31 bin kişiye daha 250 milyon TL destek verilecek!

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Erdoğan, yapmış olduğu açıklamasında önümüzdeki süreç içerisinde 31 bin kişiye daha 250 milyon TL’ye varan destek verileceğini duyurdu. İşte detaylar..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MFA Kocayusuf Maske Fabrikası Açılış Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamasında desteklerle ilgili önemli noktalara da değinen Erdoğan, “Salgın sürecinde, şimdiye kadar 661 milyar liralık destek ve yardımda bulunduk. Dünyanın maske savaşının yaşadığı bir dönemde biz birinci sınıf sağlık hizmetini ücretsiz sunduk” ifadelerini kullandı.

ÜCRETSİZ MASKE AÇIKLAMASI

Diğer ülkelerde maskelerin 100 euro – 150 euroya verildiğini ancak ülkemizde bunun ücretsiz olarak verildiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “100 euro-150 euroya maske veren ülkeler var. Biz bunu ücretsiz yaptık. Sağlık alanında acil ihtiyaç duyulan birçok konuda hızlı çözümler ürettik. Maske, koruyucu ekipman gibi çok sayıda projeyi yerli imkanlarla hızlandırdık.

Salgının başında 14 maske üreticisi varken bu sayı 424’e yükseldi. Üretici sayısındaki bu artış 100 kat artış gösterdi. Dünyadan büyük talep gören malzemeler için koruyucu test merkezini hizmete açtık. Türk ekonomisi salgın döneminde kontak kapatmadı. İhracat ve büyüme rakamlarında bunun karşılığını aldık” dedi.

100 TL’YE KADAR DOĞRUDAN ÖDEME YAPILACAK

Destek açıklamalarına devam eden Erdoğan, özellikle kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, nohut, çavdar ve mercimek üreticilerine verim kayıplarına göre dekar başına 100 TL’ye kadar doğrudan ödeme yapılacağını, “Kuraklıktan etkilenen buğday, arpa, yulaf, çavdar, nohut ve mercimek üreticilerimize verim kayıplarına göre dekara 100 liraya kadar doğrudan ödeme yapacağız” şeklinde ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir