Sağlık

Bakan Koca gece yarısı güzel haberi duyurdu!

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadele ederken, gece yarısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan güzel haber geldi. Gece yarısı Twitter üzerinden güzel haberi duyuran Bakan Koca, “Büyüklerimizin küçüklerimize kavuşması için kolları sıvıyoruz” diyerek, aşı ile ilgili son gelişmeyi aktardı.

Bakan Koca, yaptığı açıklamasında, “Yapılan araştırmalar, Bakanlığımızca uygulanmakta olan Covid-19 aşılarının hastalığı ağır geçirme riskini, hastaneye yatış oranını ve ölüm oranını azalttığını göstermiştir” dedi. İşte detaylar..

Salgına ilişkin bir dönem 70 binli rakamlara çok yaklaşan ülkemizde, alınan tedbirler ve hızlanan aşı çalışmaları güzel sonuç vermeye başladı. Bakan Koca, uygulanan aşıların, hastalığı ağır geçirme riskini ve hastaneye yatış oranını – ölüm oranını azalttığını duyurdu.

Bakan Koca’nın Twitter üzerinden konu ile ilgili yaptığı o paylaşım:

30 MİLYON DOZU GEÇTİ

Ülkemizde yapılan toplam koronavirüs aşısı 30 milyonu geçmiş bulunuyor. Konu ile ilgili daha önceden açıklama yapan Koca, “Nüfusumuzun üçte birinden fazla doz aşı uygulanmış oldu. Nüfusumuzun üç katından fazla doz aşı için anlaşmamız bulunuyor. Yarın bugünden daha güzel olacak. Bu güce güvenin” ifadelerini kullanmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir