Gündem

Flaş gelişme kabine toplantısının tarihi erkene çekildi!

Gelen bir son dakika haberine göre 14 Haziran tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılması planlanan kabine toplantısı ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. NATO Liderler Zirvesi nedeni ile erkene çekilen kabine toplantısı 10 Haziran tarihinde yapılacak.

Türkiye’nin gündem maddesi olan koronavirüs salgını ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabine bu hafta toplanacak. Ancak 14 Haziran tarihinde yapılması beklenen toplantı, NATO sebebiyle ile erkene çekildi.

KABİNE TOPLANTISI ÖNE ÇEKİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Haziran Pazartesi günü yapılacak olan NATO Liderler Zirvesi’ne katılmak için Brüksel’e gidecek.

Ortalama 2 haftada bir yapılan kabine toplantısının tarihi de, düzenlenen bu zirve sebebi, ile 10 Haziran 2021 tarihine çekildi.

ANA GÜNDEM MADDESİ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak olan kabine toplantısının en önemli gündem maddesi koronavirüsle mücadele olacak.  Salgınla mücadele kapsamında vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir