Ekonomi

Halkbank’ta hesabı olanlar için son uyarı yapıldı! 15 Haziran’a kadar başvuruda bulunmanız gerekiyor!

Son dönemlerde bankalar, müşterileri için peş peşe uyarılar yayımlıyor. Yayımlanan son uyarı Halkbankası’na ait. Banka tarafından yapılan açıklamada Halkbank’ta hesabı olan ancak 10 yıldır kullanılmayan hesaplar için en geç 15 Haziran 2021 tarihine kadar başvuruda bulunulması gerekiyor.

Banka tarafından yapılan açıklamada 9 gün içerisinde müşterilerin şubeye gitmesi gerektiği ifade edildi. Eğer 10 yıldır kullanılmayan hesabın içerisinde para varsa, yasa gereği zaman aşımına uğrayan mevduat, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na aktarılacak.

Banka konu ile ilgili açıklamasını resmi web sayfası üzerinden duyurdu. Hesap açan, ancak hesabı kullanmayı unutanlar için son başvuru tarihinin 15 Haziran 2021 olduğu aktarıldı.

BANKANIN AÇIKLAMASI

Halkbank tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, Bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden itibaren 10 yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabidir. 2020 yılı itibariyle zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesi, Bankamız internet sitesinde dört ay müddetle ilan edilecektir.

Listede bulunan mudilerimizin en geç 15 Haziran 2021 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir.

15 Haziran 2021 tarihine kadar işlem yapılmaması halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacaklar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

Müşterilerimize duyurulur”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir