Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen yeni takvimi duyurdu! 21 Haziran..

Türkiye 1 Haziran tarihi itibarıyla normalleşme adımları atmaya başladı. İllere göre vaka sayılarındaki gelişmeler yakından takip edilirken, vaka ve vefat sayılarına göre salgına ilişkin yeni bir sürece giriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin MKYK toplantısında normalleşme ile ilgili bilgiler vermeye devam ederken, yeni takvim ile ilgili de tarihi paylaştı.

Önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde MKYK toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, AK Parti Dış ilişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, AK Parti Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılarak, sunum yapıldı.

AŞILAMA İLE VAKA SAYISININ DAHA DA DÜŞMESİ BEKLENİYOR

Gelen bilgiye göre Sarıeroğlu, aşılama ile birlikte vakaların daha da düşmesinin beklendiği ifade edildi. Vaka sayılarındaki azalma ve aşılama hızına bağlı olarak 21 Haziran ile birlikte bazı rahatlama adımlarının da atılabileceği aktarıldı. Temmuz ayında mevcut koronavirüs tedbirlerinin yeniden gözden getirilebileceği konuşuldu.

21 HAZİRAN SONRASI..

Erdoğan’ın konu ile ilgili, “Aşılanma hızlanacak, bununla birlikte 21 Haziran sonrası yapacağımız toplantıda Sağlık Bakanımız, Bilim Kurulumuz ve ilgili bakanlıklarımızla tedbirleri tekrar gözden geçireceğiz. Temmuz ayı inşallah daha iyi olacak” dediği öğrenildi.

 

Bir Yorum

  1. Ben Selimkaramoş Bahçelievler Yenibosna merkez mahallesi Yıldıztepe sokak no 32 daire 1 kirada oturuyorum ortopedi engelliyim çalışmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla Beyoğlu engelliler Instagram biriminde biriminde işle ilgili yapmış olduğum başvurum var 2 seneden beri hala bana 1 iş bulamadılar bana bu konuyla yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir