Genel

Piknik mevsimi geldi! Piknik alanları açık mı, Hafta içi ve hafta sonu piknik yapmak yasak mı?

Havaların ısınması ile birlikte vatandaşların en merak ettiği konuların başında piknik alanları açık mı? Hafta içi ve hafta sonu piknik yapmak yasak mı? soruları geliyor. Kademeli normalleşme döneminde sadece Pazar günü sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Hafta içi ve Cumartesi günleri piknik yapmak isteyenler ise piknik alanlarının açık olup olmadığını soruyor.

Türkiye, koronavirüs salgınında vaka sayılarında istediği seviyeye yaklaşınca, kısıtlamaların büyük bir kısmı kaldırıldı. Normalleşme adımları kapsamında ilk olarak spor salonları, yürüyüş ve gezi faaliyetleri gibi birtakım etkinliklere izin verilmişti. Peki, piknik yapmak yasak mı?

PİKNİK YAPMAK YASAK MI?

1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla akşam sokağa çıkma yasağı 22.00’den sabah saat 05.00’e kadar uygulanacak. Bu kapsamda mesire alanlarında piknik, spor, gezi ve yürüyüş gibi faaliyetlere 1 Haziran yasak saatleri dışında izin veriliyor. Bu sebeple vatandaşlar yasak saatleri dışında piknik yapabilecek.

Mangal yakmanın ise hala yasak olduğu aktarıldı. İstanbul’da sadece Belgrat Ormanı’nda İspark’a giden alanda mangal yakılmasına izin veriliyor. Diğer şehirdeki vatandaşlar, belediye ve ilçe belediyelerini arayarak detaylı bilgi alabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir