Genel

A101, BİM, ŞOK ve MİGROS gibi marketlerle ilgili yeni karar geliyor! Artık bu ürünlerin satışı olmayacak!

Zincir marketlerle ilgili yeni kararlar yolda. AK Parti milletvekilleri tarafından hazırlanan teklifle zincir marketlere sigara gibi çeşitli ürünlerle ilgili yasaklama getirilmesi hedefleniyor. Yapılması planlanan bu düzenleme ile bakkal, küçük market ve küçük esnafların korunması amaçlanıyor. İşte merak edilen detaylar..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde önemli bir talimat verdi. Verilen talimatla birlikte çalışmalar hız kazandı.

KÜÇÜK ESNAFA ÇÖZÜM OLMASI HEDEFLENİYOR

Ticaret Bakanlığı ve milletvekilleri yeni bir çalışma üzerinde çalışıyor. Perakende Ticaretin Düzenlemesi hakkında taslakla birlikte birden fazla tartışmalı başlığa çözüm üretilmesi hedefleniyor.

Hazırlanan teklif ile birlikte zincir marketlerin hafta sonları kapalı olabileceği, bazı ürünlere satış yasaklarının gelebileceği tahmin ediliyor. Bu yasak ile birlikte zincir marketlerin hafta sonları kapalı olması ile birlikte küçük esnafın sorunlarına çözüm olması hedefleniyor.

BAZI ÜRÜNLERİN SATIŞI YASAKLANABİLİR

Küçük esnafın korunması amacı ile zincir market ve bakkal gibi küçük işletmeler arasındaki mesafenin 200 metre olarak uygulanması sağlanacak. Aynı zamanda alanı 1500 metrekareden küçük zincir marketler içerisinde beyaz eşya, sigorta, mobil cihaz ve kırtasiye ürünleri gibi satışı yasaklanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir