Ekonomi

Ziraat Bankası acil nakit ihtiyacı olanlar için destek paketini açıkladı! Başvurular başladı!

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası, müşterilerine ve diğer vatandaşlarına destek olmak adına yeni destek kredi paketini açıkladı. Koronavirüs salgını ile birlikte işletmelerinde ciro ve gelir kaybına uğrayanlar için yeni bir uygulama geliyor. Banka tarafından yapılan resmi açıklamada 6 ay para ve faiz geri ödemesiz, toplam da 18 ay vadeli kredi veriliyor.

Koronavirüs en çok işletmeleri mali olarak olumsuz bir şekilde etkiledi. Ziraat Bankası da bu süreç içerisinde harekete geçerek, 6 ay ana para ve faiz geri ödemesiz 18 ay vadeli kredi vereceğini duyurdu. Krediden yararlanmak isteyenlerin de taşıması gereken şartlar ve başvuru detayları da Ziraat Bankası tarafından ayrıca aktarıldı.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ TOPLAM 18 AY VADELİ KREDİ PAKETİ

Ziraat Bankası, kredi ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Bankamıza yapacağınız kredi başvurusu ile Hazine destekli KGF teminat desteği sağlanarak, 6 ay geri ödemesiz toplam 18 ay vadeli kredi paketinden yararlanabilirsiniz” ifadesini kullanarak, detayları aktardı.

ZİRAAT BANKASI KREDİSİNİN ÖZELLİKLERİ

Salgın kapsamında işletmelere destek amaçlı kredi verdiğini duyuran banka, kredinin özelliklerini şu şekilde aktardı:

2020 yıl sonu cirosu

0 – 1 Milyon TL arasında olan işletmeler 50.000,-TL’ye kadar

1 – 10 Milyon TL arasında olan işletmeler 200.000,-TL’ye kadar kredi kullanabilecektir.

Nefes Kredi Paketi faiz oranı yıllık sabit %17,50 olarak uygulanacaktır.

Nefes Kredi Paketi 6 ay anapara ve faiz ödemesiz dönemli, toplam 18 ay vade ile sunulmaktadır.

KİMLER ZİRAAT BANKASI KREDİSİNDEN YARARLANABİLİR?

Ziraat Bankası kredisinden yararlanmak isteyen işler için detaylar şu şekilde ifade edildi:

“KOBİ vasfını haiz,

Ticaret ve Sanayi, Ticaret, Sanayi ve Deniz Ticaret odalarından birine veya Ticaret Borsasına kayıtlı olan, 31.12.2020 tarihi itibariyle önceki yıla göre %25 ve üzerinde gelir kaybı yaşayan ve mali verilerinde bu kaybı belgeleyen gerçek/tüzel kişi işletmeler yararlanabilecektir. 01.01.2019 tarihinden sonra kurulmuş işletmeler için ciro kaybı koşulu aranmayacaktır.

Başvuru tarihi itibariyle kendisinin ve grup firmalarının Bankamız kayıtlarında iflas, iflas ertelemesi, fesih, konkordato kaydı olmayan, elde edilebilen son Risk Merkezi verilerine göre takipte kredisi bulunmayan müşterilerimiz KGF kefaletinden yararlanabilecektir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir