Gündem

Bakanlıktan 7 ile son dakika genelgesi! Yarın başlıyor!

Gelen bir son dakika haberine göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Marmara Denizi’nde adeta bela niteliği taşıyan müsilaj sorunu için harekete geçerek, yeni bir genelge gönderdi. Marmara Denizi Eylem Planı’nın uygulanmasına ilişkin 7 il valiliği ve belediye başkanlıkları ile ilgili bakanlık ve sivil toplum kuruluşlarına genelge gönderildi. Detaylar haberimizde..

Gelen son bilgiye göre gönderilen genelge ile birlikte, 8 Haziran tarihinde en büyük deniz temizliği seferberliği başlatılacak.

EGE VE KARADENİZ’E DOĞRU YAYILIYOR

Marmara Denizi’nde ortaya çıkan ve önce Ege’ye daha sonra da Karadeniz’e doğru ilerleyen ve denizde canlı bırakmayan deniz salyası kabusu büyümeye devam ediyor. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili yakın zamanda hızlı bir çalışma başlatılacağını duyurmuştu.

8 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

Beklenen haber bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın göndermiş olduğu genelge ile ortaya çıktı. Gönderilen genelgede müsilajdan kaynaklanan kirliliğin girilmesi için 8 Haziran tarihinde büyük bir deniz temizliği seferberliğinin başlatılacağı ve çalışmaların tamamının bakanlık tarafından yürütüleceği aktarıldı. Ayrıca temizlik kapsamında İstanbul’da da Koordinasyon ve Bilgilendirme Merkezi oluşturulacağı ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir