Ekonomi

Aracı olan herkesi yakından ilgilendiriyor! İl il trafik sigortası ücretleri belli oldu!

Aracı olan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Trafiğe çıkan her araç için trafik sigortasının ödenmesi zorunlu. 2017 yılının Nisan ayından itibaren 1 – 7 basamak ve tavan fiyat uygulaması yapılıyor. Buna göre her ay için güncellenen tavan fiyat uygulaması da Haziran ayı için belli olmuş oldu.

Trafik sigortası zorunlu olduğu için araç sahipleri, sürekli olarak poliçe fiyatlarına yakından bakıyor. Devlet ise, sigorta şirketlerinin yapacağı zam miktarına ilişkin de bir sınırlama getirmişti. İşte Haziran ayı için sigorta ücretleri..

7’NCİ BASAMAĞA YAKLAŞINCA UCUZLUYOR

Trafik sigortaları, araçların kaza durumuna göre netleşiyor. Araçlarını ilk defa alıp trafiğe karışanlar için sigorta primleri 4’üncü basamaktan başlıyor. Sürücüler kazaya karışınca 1’inci basamağa düşüyor. Art arda üç yıl hiç kaza yapmayanlar 7’nci basamağa yükseliyor.

EN PAHALI POLİÇE İSTANBUL’DA

İstanbul’da bu yıl ilk defa trafiğe çıkacak olan sürücüler 4’üncü basamakta yer alacak. Bir sürücü için poliçe fiyatı 1.708 TL olacak.

En ucuz trafik sigortası, Aydın, Tokat, Sinop, Isparta, Tunceli, Çanakkale, Mardin, Hatay, Osmaniye, Kütahya, Muğla, Kars, Kastamonu, Burdur, Adıyaman, Şanlıurfa, Ardahan, Hakkari ve Kilis’te uygulanacak.

İL İL TRAFİK SİGORTASI ÜCRETLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir