Sağlık

Koronavirüsün yeni belirtileri korkuttu! Hastalarda bu belirtiler görülüyor..

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken, hala her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen son bilgiye göre koronavirüsün yeni belirtileri olduğu açıklandı. Konu ile ilgili Hindistan ve İngiltere’den gelen sonuçlar endişe verdi. İşte detaylar..

İngiltere’de koronavirüse yakalanan kişilerde mide problemleri, işitme kaybı, ekmek ağrısı ve iştahsızlık gibi belirtiler görülürken, Hindistan’da sağırlık ve kangren görülmeye başladı.

2019 yılının son döneminde ortaya çıkan ve yaklaşık 1,5 yıldır yayılmaya devam eden koronavirüs, tüm dünyanın ortak sorunu olmaya devam ediyor. Bugüne kadar 4 milyon kişi salgın sebebiyle hayatını kaybederken, milyonlarca kişi e enfekte olmuş durumda.

HASTALARDA SAĞIRLIĞA NEDEN OLUYOR

Gelen bilgiye göre doktorlar tarafından yapılan açıklamada tipik koronavirüs semptomlarına ek olarak sağırlık ya da kan pıhtılarına neden olan kangren görüldüğünü ifade ediyor.

KALICI OLABİLİYOR

Aynı zamanda bazı enfeksiyonlar, yetişkin sağırlığının yaygın bir sebebi olarak uzun yıllardır kabul görüyor. Bilim adamları, bu durumun bazı insanlar için geçici bazı insanlar için de kalıcı olduğunu ifade ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir