Sağlık

Bakanlıktan önemli duyuru! Son tarih 11 Haziran!

Türkiye, koronavirüs salgınına karşın vaka sayılarını azaltmak adına aşılama çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak aşılama grubunun içerisinde müzisyenler, tiyatrocular, film ve dizi ekipleri dahil edilmişti. Bu kapsamda Aşılama Programı Beyan Listesi en geç 11 Haziran 2021 Cuma tarihine kadar iletilmesi gerekiyor.

Konu ile ilgili açıklama Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapıldı. Bakanlığın açıklamasına göre müzisyenler, film, dizi ve tiyatrocular ile dizi ve film prodüksiyon ekipleri aşılama programına dahil edildi.

BAKANLIĞIN AÇIKLAMASI

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Müzisyenler, tiyatrocular, film ve dizi prodüksiyon ekipleri 9 Haziran 2021 tarihinden itibaren aşılama programına dahil edildi.

Tiyatro sanatçıları ile bağlı hizmetlerde görev alan kişilerin bilgileri Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından toplanarak Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacak.

Ülkemizde faaliyet gösteren tiyatroların, faaliyetlerinde görev alan oyuncu, yönetmen, dramaturg, teknik görevli gibi kişilere ilişkin Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün http://guzelsanatlar.ktb.gov.tr/adresinde yer alan duyuruda paylaşılan Aşılama Programı Beyan Listesi’ni hazırlayarak en geç 11 Haziran 2021 Cuma günü saat 16.00’ya kadar asi.tiyatro@ktb.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir