Ekonomi

Ödemeler T.C. kimlik numaralarına göre yarın yapılacak! T.C. kimlik numarasının sonu 0, 2 ve 4 olanlar müjde!

Üreticilerin beklediği fark ödemeleri yarın T.C. kimlik numaralarının sonuna göre yapılacak. Son fark ödemesi için T.C. kimlik numarasının sonu 0, 2 ve 4 olanlar için ödemelerin 11 Haziran Cuma günü yapılacağı açıklandı. Konu ile ilgili beklenen açıklama Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu tarafından yapıldı.

T.C. kimlik numarasının sonu 6 ve 8 olanlar için ödemelerin 4 Haziran 2021 Cuma günü yapıldığını aktaran İskenderoğlu, kalan ödemelerin ise yarın üreticilerin hesaplarına aktarılacağını duyurdu. İşte konu ile ilgili yapılan açıklama..

T.C. KİMLİK NUMARASININ SONU 0, 2 VE 4 OLANLAR DİKKAT

Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu yaptığı açıklamasında şu ifadeyi kullandı:

“Normal fark ödemesi desteği 31/12/2020 tarihinde, birinci farkı ödemesi 26/02/2021 tarihinde üretici hesaplarına aktarıldı.

İkinci fark ödemesi ise 5 milyon 565 bin 287 lira, 2.189 üreticimize kimlik numarasının son hanesi 8 ve 6 olanların 4 Haziran 2021 Cuma günü hesaplarına yattı; son hanesi 0, 2 ve 4 olanların ise 11 Haziran günü hesaplarına aktarılacak.

Birinci belgelerini süresi içinde ibraz edemeyen çeltik üreticisinin mağduriyet yaşamaması için Bakanlığımız bu yıl da süre uzatımına gitti. Böylece 30 Temmuza kadar belgelerini teslim eden üreticilerimize de fark ödemesi yapılmakta”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir