Gündem

Maske ve pazar sokağa çıkma yasağında flaş gelişme! Gözler Erdoğan’a çevrildi!

Tüm Türkiye merakla bugün düzenlenecek olan kabine toplantısını merakla bekliyor. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine toplantısı düzenlenecekti. 14 Haziran tarihinde düzenlenmesi planlanan kabine toplantısı NATO zirvesi sebebiyle öne çekilmişti. Vatandaşlar şimdi kabineden çıkabilecek yeni kararları beklerken, kulislerden maske ve pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağına ilişkin yeni bilgiler gelmeye başladı.

Koronavirüs salgınında vakalar düşmeye devam ederken, gözler kabine toplantısından çıkacak kararlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çevrilmişti. Ancak gelen son bilgiye göre bugün plananan kabine toplantısı 21 Haziran tarihine ertelendi.

1 Haziran tarihinden itibaren kademeli normalleşmenin devam ettiği ülkemizde verilerin istenilen seviyeye inmesi ile birlikte, kısıtlamaların biraz daha gevşetilmesi planlanıyordu. Buna göre koronavirüs kısıtlamaları ve alınan kararlar 21 Haziran tarihine kadar devam edecek.

GENEL DURUM ELE ALINACAK

Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek olan kabine toplantısının en önemli gündem maddesi koronavirüs salgını ile mücadele olacağı ifade edildi. Toplantıda salgında mücadele kapsamında kademeli normalleşme sonrasında düşüşün başlamasıyla birlikte salgındaki son durum ve aşı çalışmaları ele alınacak.

PAZAR KISITLAMASI DA KALKABİLİR

Geçen düzenlenen kabine toplantısında Cumartesi günü de uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılmış yasak, Cumartesi akşamı 22.00’den Pazartesi sabah 05.00’e kadar uygulanması kararlaştırılmıştı. Kulislerden gelen bilgiye göre 21 Haziran’da düzenlenecek ola kabine toplantısında pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması da konuşulan kararlar arasında.

MASKELER ÇIKACAK MI?

Toplumda aşılama oranının artması ve vaka sayılarının düşmesi ile birlikte vatandaşlar maskeler ne zaman çıkacak? sorusuna cevap arıyor. Düzenlenecek olan toplantıda aşılamanın son durumu ile birlikte maske yasağının kaldırılıp kaldırılmayacağı da konuşulacak. Ancak maskesiz günler için biraz daha zaman geçmesi gerektiği düşüncesi ağır basıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir