Ekonomi

Yüz binlerce kişinin hesabına bugün 3 bin TL yatırılacak!

Yüz binlerce kişinin merakla ve heyecanla beklediği destek ödemeleri bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlanıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan esnaflara karşılıksız olarak tek seferlik 3 bin TL ve 5 bin TL ödeme yapılacağı duyurulmuştu.

Yapılacak olan karşılıksız ödeme desteği, koronavirüs salgınından olumsuz olarak etkilenen esnafa veriliyor.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, dün yapmış olduğu açıklamasında ödemelerin bugünden itibaren hak sahibi kişilerin hesaplarına yatırılmaya başlanacağını duyurmuştu. Destek için başvuruda bulunan esnafın ödemeleri bugünden itibaren başlıyor.

BAKAN MUŞ DUYURMUŞTU

Ticaret Bakanı Muş, konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“3 bin lira ve 5 bin lira hibe desteği ödemesi,  başvuru sıralaması dikkate alınmak suretiyle 10 Haziran tarihinden itibaren esnafımızın  Bakanlığımıza bildirdiği banka hesaplarına yatırılmaya başlanacaktır. Hayırlı  olsun”

3 BİN TL ALABİLECEK GRUP

Pizzacı, çeşitli eğitim kursları, çocuk kulüpleri,  canlı tiyatro, opera, bale, müzikal, konser gibi yapımların sahnelenmesi, deniz  ve kıyı sularında diğer yolcu taşımacılığı, reklamcılık ile ilgili fotoğrafçılık,  dövme ve piercing hizmetleri, kuru temizleme hizmetleri, çilingirlik, güzellik  salonları, pastaneler, tarihi alanlar ve yapılar ile benzeri turistik yerlerin  işletilmesi gibi olduğu 304 işkolu yer alıyor.

5 BİN TL ALABİLECEK GRUP

Kayak pistlerinin işletilmesi, sirkler, gösteri sanatları, nikah ve düğün salonu  işletmecileri, kaplıca, SPA merkezleri, sinema filmi gösterimi, spor ve eğlence  amaçlı spor hizmetleri, plaj alanlarının işletilmesi, eğlence parkları, öğrenci  ve işçi yurtları, pansiyonları, kara yolu şehir içi ve şehirler arası havaalanı  servisleri ile yolcu taşımacılığı, kantinler, kırtasiye ürünlerinin perakende  ticareti, internet kafelerin faaliyetleri, şehir içi personel ve okul servisleri,  çay ocakları, kıraathaneler, kahvehaneler, kafeler gibi işletmelerin olduğu 35 işkolu yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir