Ekonomi

Bakan Pakdemirli destek ödemesi için tarih verdi! 18 Haziran’da ödemeler yapılacak!

Gelen bir son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından çiftçileri yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklerinin 18 Haziran tarihinden itibaren ödemelerin hesaplara yatırılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde

Pakdemirli, Kilis Valiliği’nde basın açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantısıyla düzenlenen Kilis Yukarı Afrin Barajı ve İçme Suyu İsdale Hattı’nın açılışını yapacaklarını belirtti.

ÖDEMELER İÇİN TARİH VERİLDİ

“Çiftçiler için beklenen müjdeyi Bakan Pakdemirli açıkladı. Önümüzdeki haftadan itibaren ödemelerin yapılacağını duyuran Pakdemirli, şu açıklamayı yaptı:

“Önümüzdeki haftadan itibaren bitkisel üretim desteklemesi ödemeleri de yapıyor olacağız. 2 milyar 550 milyon liralık bitkisel üretim desteklemesini ödemeye başlıyoruz

Pakdemirli, pamuk, ayçiçeği, koza, aspir, soya, hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemelerini kapsayan söz konusu ödemelerin sertifikalı tohum ve organik gübre destek ödemelerini de içerdiğini kaydederek, “Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarına göre 18 Haziran’dan itibaren çiftçilerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız. Böylece bitkisel üretim desteklerinin yüzde 80’den fazlasını da çiftçilerimize yılın ilk 6 ayında ödemiş olacağız.i Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir