Genel

Babalar Günü ne zaman? Bu Pazar Babalar Günü mü? Babalar günü hangi güne denk geliyor?

Haziran ayının gelmesi ile birlikte Babalar Günü ne zaman? araştırması hız kazandı. Pazar gününe denk gelen Babalar Günü için hediye almak ve ona ne kadar sevdiğini söylemek isteyenler Balar Günü hangi güne denk geliyor? sorusuna cevap aramaya başladı.

Tarihte ilk olarak 19 Haziran 1910 yılında Washington’da kutlanan Babalar Günü, bugün de yine aynı önemle kutlanmaya devam ediliyor. Anneler gününün Mayıs ayının 2. haftasına denk gelen Pazar’da kutlanmasından sonra Babalar günü hangi Pazar’a denk geliyor? sorusu  merak konusu oldu.

Babalar Günü Haziran ayının 3. Pazar gününde kutlanıyor. Geleneksel olarak her yıl Haziran ayının 3. haftasına denk gelen Babalar Gün bu yıl 20 Haziran 2021 Pazar gününde kutlanacak. İşte şimdiden hazırlık yapmak isteyenler için en güzel Babalar Günü mesajları..

BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANACAK?

Ülkemizde Babalar Günü Haziran ayının 3. haftasına denk geliyor. Kısacası bu yıl Babalar Günü 20 Haziran Pazar günü kutlanacak.

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Oyun arkadaşım, suç ortağım, en büyük sırdaşım; Babalar Günün kutlu olsun. Seni çok seviyorum.

Saçlarımın arasında gezdirdiğin parmaklarının sıcaklığını her zaman hissettim, zor zamanlarımda varlığından güç aldığım babacığım. İyi ki varsın… Babalar Günün kutlu olsun.

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım.

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Sevgili babacığım gurbet uzak olsa da sevgin o kadar yakın ki bilmelisin ellerinden öperim sevgiler. Babalar günün kutlu olsun. Bana yaptığın dünyadaki en büyük iyilik bana dünyanın en iyi örneği olmandır. Babaların en iyisi, bu gün sadece senin… Babalar günün kutlu olsun.

Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cesaret ve gözlerinden esaret aldığım günleri hep yaşamak isterim. Babalar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir