İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü 2083 işçi alımı başlıyor! OGM 2083 işçi alımı 2021..

İş arayanlar için geçtiğimiz günlerde çok önemli bir açıklama yapıldı. Orman Genel Müdürlüğü KPSS şartsız 2083 kişiyi işe alıyor. Başvuruların 14 Haziran tarihinde başlayacağı personel alımı için detaylar haberimizde mevcut..

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine 2083 işçi alımı yapacak. KPSS şartsız işçi alımı için başvurular yarın itibarıyla İŞKUR üzerinden alınacak. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete’de yayımlanan ilana ilişkin, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 2080 Geçici İşçi, 3 Daimi İşçi olmak üzere toplam 2083 işçi alımı yapılacaktır” ifadesi kullanıldı.

BAŞVURULAR ONLİNE OLARAK YAPILACAK

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar için başvuruların 14 – 18 Haziran 2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden online olarak alınacağı aktarıldı. KPSS şartsiz işçi alımı için detaylar şu şekilde:

” Konuyla ilgili Resmi Gazete’de yayımlanan ilana ilişkin, “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istAdaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 14-18/06/2021 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır. İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

İlan olunur”

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir