Ekonomi

Memur ve emekli maaşı ne kadar oldu? Temmuz emekli zammı ne kadar olacak?

Milyonlarca memur ve emekli maaşların ne kadar olacağını merak ediyor. Konu ile ilgili Merkez Bankası’nın açıkladığı ankete göre enflasyonunun gerçekleşmesi durumunda memurlar ve emeklilere Temmuz ayı içerisinde yüzde 7,67 oranında zam yapılacak.

Merkez Bankası çok önemli bir anketin sonuçlarını bugün duyurdu. Buna göre enflasyonun gerçekleşmesi durumunda memur ve emeklilere Temmuz ayı içerisinde yüzde 7,67 oranında zam yapılması bekleniyor.

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı Temmuz ayında yapılacak olan zam miktarına kilitlenmiş durumda. Maaş artışının yapılması için 2021 yılının ilk 6 aylık enflasyon rakamların belli olması gerekiyor. Zam miktarının netleşmesi için Haziran ayının verilerinin duyurulması bekleniyor.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yaptığı son anket açıklamasına göre TÜFE’nin yüzde 1,21 oranında gelmesi bekleniyor. Eğer tahmin gerçekleşirse zam oranı yüzde 7,67 oranında olması beklenirken, memur ve memur emeklileri için yüzde 3’lük zam miktarına ilave olarak yüzde 4,67 oranında enflasyon farkı alınması bekleniyor.

MEMUR VE EMEKLİ ZAM MİKTARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Emekliler 5 Temmuz tarihinde kesin oranın açıklanmasının ardından aynı ayın içerisinde zamlı maaş ödemelerini alacaklar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir