Kültür-sanat

Usta sanatçı Selçuk Tekay hayatını kaybetti! Selçuk Tekay kimdir?

Gelen bir son dakika haberine göre ünlü şarkıcı Emel Sayın, yaptığı açıklamasında besteci ve keman virtüözü olan Selçuk Tekay’ın hayatını kaybettiğini duyurdu. 58 yaşında hayatın kaybeden usta sanatçının kim olduğu kim olduğu merak konusu oldu.

Emel Sayın acı haberi duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Emel Sayın, “Söyleyecek söz bulamıyorum, çok ama çok üzgünüm. Mekanın cennet olsun Selçuk Tekay. Ailene ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum” ifadelerini kullandı.

UNUTULMAZ ŞARKILARI VAR

Ünlü bestekar ve virtüöz olan Selçuk Tekay’ın çok sayıda bilinen eserleri bulunuyor. “Beraber yürüdük biz bu yollarda”, “Vurgun”, “Unuturum diye yorma kendini”, “Yorgunum” ve “Aradığın aşkı buldun mu” gibi unutulmaz eserleri bulunuyor.

SELÇUK TEKAY KİMDİR?

Usta sanatçı Tekay’ın hayatını kaybetmesinden sonra Selçuk Tekay kimdir? araştırması hız kazandı. 1953 yılında Kars’ın Kağızman ilçesinde dünyaya gelen Tekay, eğitimini Vefa Lisesi ve Konservatuar bölümünde tamamlamıştı.

100’e yakın albüm yönetmeliği yapan Tekay Emel sayın, Bülent Ersoy, Müzeyyen Senar, Muazzez Abacı gibi pek çok ünlü sanatçının çalışmalarını yönetti. Son olarak da 1993 yılında “Yorgunum Dostlarım” bestesi ile “Altın Kelebek Yılın Bestecisi Ödülü’nü” almaya hak kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir