Eğitim

Bakan Selçuk açıkladı! İşte okulların eskisi gibi açılacağı tarih..

Koronavirüs salgınında öğrenciler, okullarına tam olarak istedikleri gibi kavuşamadı. Salgının zirve yaptığı dönemlerde online eğitime geçen öğrenciler, pandeminin etkisinin hafiflemesi ile birlikte yeniden okullarına kavuştu. Ancak öğrenci ve veliler tam olarak okulların eskisi gibi açılacağı tarihi merak ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından okulların eskisi gibi açılacağı tarih ve okulların son durumu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Selçuk, katıldığı bir televizyon programının yayınında salgın gölgesinde geçen 1,5 yıllık süreç içerisinde okulların eskisi gibi açılması hakkında merak edilenleri cevapladı.

HEDEF EYLÜL AYI

Bakan Selçuk, okullarla ilgili hedeflerinin asıl olarak Eylül ayını kapsadığını ifade etti. Bu süreç içerisinde öğretmenlerin aşılarıyla ilgili randevu sürecinin tamamlandığı, işlemlerin yakın bir tarihte de sona ereceğini belirten Bakan Selçuk, eğitim öğretimin Eylül ayında yüz yüze başlayabileceğini müjdeledi.

“EĞİTİMİ YÜZ YÜZE YAPMANIN HEDEFİNDEYİZ”

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasının devamında, “Hekimlerden sonra aşılanan ilk meslek grubu öğretmenler oldu. Şu anda tüm öğretmenlerimizin aşılanmasıyla ilgili randevu işlemi tamamlandı. Zaten çok kısa bir zamanda bu aşılama işlemi tamamlanacaktır. Eğitimi yüz yüze yapmanın hedefindeyiz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir