Eğitim

Okullar ne zaman kapanacak? MEB açıklama yaptı!

Koronavirüs salgını geçtiğimiz yılın Mart ayından itibaren ülkemizi etkisi altına aldı. Koronavirüs sebebiyle eğitimlerine bir süredir uzaktan devam eden öğrenciler okullarla ilgili son gelişmeleri yakından takip ediyor. Yaz ayına giriş yapılması ile birlikte karne almak için gün sayan öğrenciler, okullar ne zaman kapanacak? sorusuna cevap arıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamasında yaz dönemi için telafi eğitim programını duyurmuştu. 2021 yılının yaz ayında başlayacak ve ortalama 1,5 yıl boyunca devam edecek olan telafi eğitimi içerisinde öğrenciler, okulların ne zaman kapanacağını merak ediyor.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

2020 – 2021 eğitim öğretim yılı içerisinde öğrenciler karnelerini dijital ortam üzerinden 18 Haziran tarihinde alabilecek. e-Okul sistemi üzerinden karnelerini alabilecek öğrenciler için istenilen durumda karneler basılı olarak verilebilecek.

18 Haziran’da karnelerini alan öğrenciler için 2 Temmuz tarihine kadar okulların kapıları açık kalacak. İsteyen öğrenciler 2 Temmuz’a kadar okula gidebilecek. Son zil ise 2 Temmuz Cuma günü çalacak.

5 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR

5 Temmuz tarihinde ise bakanlığın başlatmış olduğu “Telafi Eğitiminde Ben de Varım Programı” başlamış olacak. Öğretmenlerin gönüllüğüne göre yürütülecek olan bu programda öğrenciler bilim ve sanat eğitimine katılabilecek.

Bakan Selçuk, geçtiğimiz günlerde okullarla ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Karnelerinizi 18 Haziran’dan itibaren e-Okul’dan, 2 Temmuz’dan itibaren ise okullarınızdan basılı olarak alabilirsiniz.

Bu yıl “telafi” kapsamında 31 Ağustos’a kadar okullarımız açık olacak.

Destekleme programı için 1 – 8. sınıf öğrencilerimize çalışma kitapları, 1 – 4. sınıf öğrencilerimize tamamlayıcı çalışma yaprakları hazırladık. Bu yıl da ilkokul öğrencilerimizi “Arkadaş” kitaplarıyla buluşturacağız; merak etmesinler ödev değil.

Öğrencilerimiz, yaz boyu Aile ve Sosyal Hizmetler, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağlık, İçişleri Bakanlıklarımız ile belediyelerin tesislerinden ücretsiz yararlanabilecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir