Ekonomi

Halkbank hesabı olanlar dikkat! Bugün son gün! Hemen şubeye gitmeniz gerekiyor!

Halkbank’ta hesabı olan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Banka, yaptığı açıklamasında 10 yıl içerisinde işlem yapılmaması durumunda 15 Haziran 2021 tarihine kadar zaman aşımına uğrayacağı ve bu sebeple de hesaplarının kapatılacağı öğrenildi.

Halkbank’ta mevduat ve yatırım hesabı açan kişiler hesaplarında 10 yıl içerisinde işlem yapmamaları durumunda bugünden itibaren hesaplarındaki paraların aktarılacağı ifade edildi.

BUGÜN ŞUBEYE BAŞVURMAK GEREKİYOR

Açıklama yapan bankalardan birisi Halkbank olarak karşımıza çıkıyor. Halkbank, yaptığı açıklamasında zamanaşımına uğrayan hesaplar için müşterilerin en geç 15 Haziran tarihlerine kadar şubelere gitmeleri gerekiyor.

BANKA AÇIKLAMA YAPTI

Halkbank yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre, Bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden itibaren 10 yıl içinde aranmayanlar zaman aşımına tabidir. 2020 yılı itibariyle zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacakların listesi, Bankamız internet sitesinde dört ay müddetle ilan edilecektir.

Listede bulunan mudilerimizin en geç 15 Haziran 2021 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir.

15 Haziran 2021 tarihine kadar işlem yapılmaması halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayan mevduat, emanet ve alacaklar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir