Ekonomi

Evde bakım maaşı yattı mı, hangi illerde evde bakım maaşı yatırıldı? 15 Haziran evde bakım maaşı yatan iller

Her ayın 15’in yatırılmaya başlanan evde bakım maaşı için araştırmalar bugün itibarıyla hız kazandı. Haziran ayının üçüncü haftasında evde bakım maaşı yatan iller, ödemeden yararlananlar için araştırılıyor. Peki, evde bakım maaşı yattı mı? Hangi iller için evde bakım maaşı yattı? E devlet 15 Haziran evde bakım maaşı yatan iller sorgulama ekranı haberimizde..

Ödemeler her ay Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından veriliyor. İl il sorgulanan evde bakım maaşı Haziran ayının 15’i itibarıyla ilgili kişilerin hesaplarına aktarılacak.

EVDE BAKIM MAAŞI YATTI MI?

15 Haziran evde bakım maaşı sorgulama yapan vatandaşlar, evde bakım maaşı yattı mı? sorusuna cevap arıyor. Evde bakım maaşı henüz yatmadı. Yatan iller güncellendiğinde haberimize hemen eklenecektir.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

Evde bakım aylığı ödemeleri E-Devlet üzerinden sorgulanabiliyor. T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi kullanılarak giriş yapıldıktan sonra arama kısmına Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama yazın ve tıklayın.

Karşınıza çıkan sayfa üzerinden ödeme ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

SMS İLE EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

SMS ile evde bakım maaşı sorgulama işlemi yapmak için şu SMS’i göndermeniz yeterli olacaktır:

BAKIYE yazarak 4747’ye SMS göndermeniz gerekiyor. Mesaj göndermeniz halinde 1 SMS ücreti operatörünüz üzerinden tahsil edilir.

EVDE BAKIM AYLIĞI ÖDEMESİ NEDİR?

Devlet, ihtiyaç sahibi olan kişilere evde bakım aylığı ödemesi yapmaktadır. Yardıma muhtaç kişilerin eşi, çocukları ile çocuklarının eşleri, ana ve babası ile bunların ana ve babası, torunları ile torunlarının eşleri, kardeşleri ile kardeşlerinin eşleri, kardeşlerinin çocukları ile kardeş çocuklarının eşleri, eşinin ana ve babası, eşinin kardeşleri, eşinin kardeşlerinin eşleri ile çocukları, amcaları ve amcalarının eşleri, amca çocukları ile bunların eşleri, halaları ile halalarının eşleri, hala çocukları ile bunların eşleri, dayıları ve dayılarının eşleri, dayı çocukları ile bunların eşleri, teyzeleri ve teyzelerinin eşleri, teyze çocukları ile bunların eşlerinin engellinin bakımını sağlaması halinde ödemeler her ay yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir