Ekonomi

Koronavirüste o yasaklar kalktı! Yüzde 20 oranında zammın geleceği duyuruldu!

Hayatımızın hemen hemen her alanının uzun bir süredir olumsuz olarak etkileyen koronavirüs salgınına ilişkin dün önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 1 Haziran tarihinden itibaren kalkan düğün yasakları ile birlikte, düğün salonlarında yoğunluk başladı.

Sektörün önemli isimleri tarafından yapılan açıklamada da düğün salonlarında ortalama yüzde 15 – 20 arasında zam beklendiği ifade edildi.

ŞU ANDA ÇOK BÜYÜK BİR YOĞUNLUK VAR

Açıklama İstanbul Düğün Salonları Toplantı ve Davet Organizatörleri Derneği Genel Sekreteri Ahmet Batmaz tarafından yapıldı. Batmaz, yaptığı açıklamasında düğün yapacak çiftlere çok önemli uyarılarda bulunarak, “2020 Mart ayından 1 Haziran’a kadar sadece 50-55 günlük bir süreçte iş yapabildik. 1 Haziran ile çok büyük bir yoğunluk oldu. İnsanlar ‘Tekrar kapanma gelir mi acaba?’ korkusuyla düğünlerini yapmak istiyorlar. Şu anda yoğunluk var. Tek beklentimiz akşam ve pazar yasağının kaldırılması. Eylül ayının sonuna kadar çok yoğun bir takvim içerisindeyiz. Doluluk oranları temmuz ayından itibaren yüzde 90 seviyesine ulaşır” ifadesi kullanıldı.

15 HAZİRAN’DA DAVETLİ SINIRLAMASI KALDIRILDI

Düğünlerle ilgili yapılan bir diğer açıklamaya göre de 15 Haziran tarihinden itibaren düğünler için uygulanan azami davetli sayısı da kaldırıldı. Düğünlerde davetliler için yiyecek ve içecek ikramına da yeniden başlandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir