GündemSağlık

Bakan Koca dün açıklamıştı! 35 yaş üstüne aşı randevusu başladı! E-nabız, MHRS, ALO 182 aşı randevusu alma!

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bilim kurulu toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda aşılama çalışmalarının hız kazandığını ifade eden Bakan Koca 35 yaş üzeri vatandaşlar için de aşılamanın bugün başladığını duyurmuştu. Peki, E-nabız, MHRS, ALO 182 aşı randevusu nasıl alınır?

Sağlık Bakanı Koca, yaptığı açıklamasında, “Yarın (bugün) itibariyle 35 yaş üzerindeki tüm vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz” dedi.

VATANDAŞLAR HASTANELERE KOŞTU

Aşılama için randevunun açılması ile birlikte vatandaşlar mesai bitiminde hastanelere akın etti. Özellikle Ankara, İzmir ve İstanbul’da dün akşam saat 23.00’e kadar yoğunluk yaşandı.

ALO 182 AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu almak isteyenler ALO 182’yi arayarak randevu alabiliyor.

MHRS VE E-NABIZ KORONAVİRÜS AŞI RANDEVUSU

Aşı sorgulamasını e-Nabız hesaplarına girerek “Covid-19 aşı durumunu sorgula” sekmesi altından kolaylıkla yapabilirken, aralarında boşluk bırakarak AŞI, T.C. Kimlik Numarası ve T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesini 2023’e kısa mesaj atarak da aşı sırasının size gelip gelmediğini sorgulayabilirsiniz. Aşı sırası size geldiği zaman sistem üzerinden aşı tercihinizi yaparak, randevunuzu oluşturabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir