Ekonomi

Sağlık Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi! Ek ödeme yapılacak!

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığından 81 ile “Kovid-19 Pandemisi Nedeniyle Oluşturulan Aşı Odalarında Görev Yapan Personele Ek Ödeme” isimli genelgeyi gönderildi

Sağlık Bakanlığının göndermiş olduğu genelge ile birlikte aşılama çalışmalarının hızlandığına dikkat çekilerek, aşı odalarında görevlendirilen personele motivasyonlarının artırılması amacıyla ek ödeme yapılacağı belirtildi.

EK ÖDEME MİKTARI

Gönderilen genelgeye göre yönetmelik kapsamında görevlendirilen personelden koronavirüs için oluşturulan aşı odalarında görevlendirilen yapılacak ek ödeme, tabipler için yüzde 30, tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personele yüzde 100 artırımlı uygulanacak.

4 AY DEVAM EDECEK

Tabip dışı sağlık hizmetleri sınıfı personel için hesaplanan rakam, 209 sayılı kanunun 5’inci maddesi uyarınca ödenen sabit ek ödeme tutarından mahsup edilmeden ödenecek.

Aynı zamanda ikinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde ilgili ek ödeme yönetmeliği kapsamında 1 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 4 ay boyunca ödeme yapılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir