Gündem

20 Haziran Pazar sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Yasak var mı, kaçta bitecek?

Türkiye bir süredir koronavirüs salgını sebebiyle kısıtlama ve tedbir kararlarını uygulamaya devam ediyor. Vakaların istenilen seviyeye inmesi, vefat sayılarının düşmesi ve her geçen gün artan aşılama çalışmaları sonrasında vatandaşlar pazar günü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? sorusuna cevap arıyor.

Normalleşme ile birlikte hafta sonu yasaklarından biri olan cumartesi yasağı geçtiğimiz günlerde kaldırılmıştı. Şimdi gözler pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağına çevrilmiş durumda. Peki, 20 Haziran Pazar sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Yasak var mı, kaçta bitecek? İşte detaylar..

20 HAZİRAN PAZAR SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Bugün izinli olan ve dışarıya çıkmak isteyen vatandaşlar pazar günü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? 20 Haziran Pazar günü yasak var mı? Cumartesi günü yasaklarının kalkması gözleri pazar günü uygulanan ve pek çok kesimin evde olduğu pazar gününe çevrildi. Ancak 20 Haziran Pazar sokağa çıkma yasağı uygulanmaya devam ediliyor. Henüz kararda bir değişiklik yapılmadı.

RAKAMLAR BU ŞEKİLDE DEVAM EDERSE..

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan daha önce yaptığı açıklamasında vaka sayılarının biraz daha oturması gerektiğini belirterek, şunları söylemişti:

“5 binli rakamları gördük. Bu rakamlar bu şekilde devam ederse Sayın Cumhurbaşkanı’mız da ‘Temmuz başına kadar’ diye ifade etmişti. Temmuza da 15 gün kaldığını düşünürsek temmuz ayında daha rahat sosyal ortamın olabileceğini öngörebiliriz şimdiden”

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Normalleşme takviminin uygulanmaya devam ettiği bu günlerde yeni kararların çıktığı kabine toplantısı ne zaman? sorusu da merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 21 Haziran Pazartesi günü kabine toplantısının yapılması ve yeni normalleşme kararlarının açıklanması bekleniyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir