Ekonomi

1.000 TL ödemeleri ile ilgili yeni açıklama geldi!

Binlerce kişiye pandemi döneminde 1.000 TL nakit destek veriliyor. 1.000 TL nakit ödemeleri ile ilgili yaşana son dakika gelişmesine göre Bakan Yanık tarafından önemli bir açıklama yapıldı. E-Devlet üzerinden yapılan başvurular sonrasında ihtiyaç sahiplerinin PTT hesaplarına ödemeler yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından önemli bir açıklama geldi. Yanık, yaptığı açıklamasında bin haneye daha 1.000 TL’lik destek ödemesi yaptıklarını ifade ederek, “E-devlet üzerinden başvuru yapmış 108 bin haneye daha 1.000’er liralık nakdi destek verdik” açıklamasında bulundu.

Bakan Yanık son dönemde 108.262 haneye daha 1.000 TL ödeme yapıldığını açıkladı.

Salgın Destek Programı kapsamında nakdi yardım başvurularını e-Devlet üzerinden almaya devam ettiklerini vurgulayan Bakan Yanık, “En son 108.262 hanemize daha 1.000’er liralık ödeme gerçekleştirdik. Böylece e-Devlet üzerinden aldığımız başvurular ile yürüttüğümüz Sosyal Destek Programı’nda şimdiye kadar 2,2 milyondan fazla hanemize toplamda 2,2 milyar lirayı aşkın nakdi yardımda bulunduk” dedi.

VATANDAŞLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADIK

Bakan Yanık açıklamasında, “Salgının ülkemizde ilk görüldüğü tarihten itibaren dönemsel ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı Sosyal Koruma Kalkanı şemsiyesi altına aldık” ifadesini kullanarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yoğun bir çalışma programı oluşturduk. Böylece çeşitli desteklerle vatandaşlarımızı yalnız bırakmadık” dedi.

PTT ARACILIĞIYLA YARDIM ÖDEMELERİNİ ULAŞTIRIYORUZ

Ödemeler SYD Vakıfları tarafından dönemsel olarak yapılan değerlendirmeler ihtiyaç sahiplerinin belirtilen banka hesaplarına yatırıldığını söyleyen Bakan Yanık, “Banka hesap bilgisi bulunmayanların ise PTT aracılığıyla yardım ödemelerini ulaştırıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir